Od początku, do końca...

Wszystko zaczęło się od udziału w reality show "Przyjaciel do zadań specjalnych" - (link do odcinka po kliknięciu w tytuł) - To tam pierwszy raz mogłem stanąć naprzeciwko swoich marzeń. Marzeń, które doprowadziły mnie do wystąpienia przed 3.000 osób podczas Wielkiej Gali Integracji 2019.

Paweł projektuje ubrania i właśnie przygotowuje się do swojego pierwszego pokazu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że projekty wykonuje ustami.Paweł od urodzenia jest niepełnosprawny. Jego mięśnie nie współpracują z mózgiem, ma nieruchome stawy. Od urodzenia przykuty do wózka. Jednak już w dzieciństwie, dzięki ogromnej sile i determinacji, osiągał sukcesy w sztuce. Przygodę z modą zaczął od bloga i kanału na YouTube. Nigdy nie chciał budować swojego wizerunku na bazie litości. Dopiero po 4 latach blogowania przyznał się do swojej niepełnosprawności. Poznajcie niezwykłego projektanta modowego!

Paweł Majerczyk jest projektantem mody. Od urodzenia jest osoba niepełnosprawną. Choruje na artrogrypozę, czyli wrodzony zespół objawów, które charakteryzują się przykurczem stawów. Paweł porusza się na wózku, nie może ruszać rękami i palcami, dlatego wszystkie czynności manualne wykonuje ustami. Właśnie przygotowuje się do debiuanckiego pokazu. Kto mu w tym pomaga? Paweł swoją postawą chce też udowodnić innym niepełnosprawnym, że wystarczy wyjść z domu i otworzyć się na inny świat, by być szczęśliwym.

Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/projektuje-mode-w-wyjatkowy-sposob?utm_source=paste&utm_medium=paste...

Ma 22 lat i poważną chorobę stawów. Ze względu na nią nie może poruszać rękami ani nogami. Nie przeszkadza mu to jednak w realizowaniu pasji: projektowaniu odzieży i wykonywaniu makijaży - wszystko robi za pomocą ust. Talent Pawła Majerczyka dostrzegła sama Ewa Minge.