Gentleman - czyli jak się ubrać na spotkanie wigilijne.

Grudzień - to nie tylko miesiąc szczuplejszego portfela. To przede wszystkim okres wzmożonych spotkań towarzyskich. Tych formalnych, jak i tych w węższym gronie rodzinnym - tutaj pojawia się pytanie, które spędza sen z powiek każdego gentlemana - w co się ubrać? - już odpowiadam.

makietapng

Strój wizytowy - nie musi być wcale monotematyczny. Klasyczny krój w nowoczesnej formie - must have każdego gentlemana XXIw. Wzorzysta koszula z wiskozy, która sama w sobie jest już ozdobą - dzięki temu możesz uniknąć plączącego się wszędzie krawata. Przyznasz mi rację, że nie ma nic gorszego od krawata w barszczu…


makieta2png


Powoli odchodzi się od klasycznych form. Coś co niegdyś było wymogiem, dziś staje się jedynie możliwością. Przy drugiej stylizacji postawiłem na przewrotność. Sweter w pepitkę, a do tego spodnie które siegają połowy łydki. Buty za kostkę, biała koszula z tkaniny która oddycha na równi z Twoją skórą. Jako dodatek wybrałem małą, męską torebkę - to już nie jest jedynie symbolem kobiety. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na taki wybór. Telefon, dokumenty - wszystko w jednym miejscu, zamknięte w gustownej galanterii.makieta3png

Trzecia stylizacja - jest połączeniem faktur i różnych tkanin. Dzianina, dresówka i wełna - czyli coś, co niezwykle Cię otuli. Mocnym akcentem w tym zestawie są spodnie w kolorze khaki - niebywale modny w tym sezonie. Jasnoszary golf, a zwieńczeniem karmelowy płaszcz. Takie połączenie nadaje elegancji, podkreśla charakter i swoim nieformalnym stylem podbija rodzinny nastrój. Obuwie - najmodniejsze w sezonie sztyblety - buty, które są wygodne, a przy okazji szykowne. Dodatki? - minimalistyczne - wystarczy zegarek, abyś zawsze był na czas. Pamiętaj, gentlemani nigdy się nie spóźniają!


makieta4png

Ostatnia stylizacja na dziś - to połączenie koszuli z oddychającej tkaniny w kolorze khaki, zestawionej z granatowymi spodniami o obniżonym kroku. Jedno jest pewne - ten zestaw sprawi, że będzie Ci bardzo wygodnie. Przy tak podstawowych kolorach, braku wzorów - możesz postawić na większą ilość dodatków. Brązowe buty ze skóry, będą świetnie komponować się z zegarkiem w tym samym kolorze. Wybrałem też plecak, który pomieści wszystkie Twoje rzeczy - gentleman, musi być przygotowany na każdą ewentualność dlatego zawsze warto mieć przy sobie np. zapasową koszulę, czy wosk do butów.


O niezbędniku gentlemana - jeszcze pojawi się osobny artykuł…